Екстракт Гінкго Білоба – застосування та лікарські властивості.

Гінко білоба відома як рослина, що продовжує молодість. Її лікувальні властивості сповільнюють процеси старіння організму. Препарати на її основі покращують стан судин, реологічні властивості крові, підвищують еластичність шкіри, стимулюють кровообіг і діяльність мозку. У складі листя дерева виявлено більше чотирьох десятків біологічно активних сполук, які надають комплексну лікувальну дію на організм людини. До них відносяться: тритерпенові лактони (гінголіди і білобаліди); флавоноїдної глікозиди (кемпферол, кверцетин); органічні кислоти; вітаміни; ефірні масла; стероїди; алкалоїди; мінерали (Se, Mn, Ti, Cu, P, Ca, Mg, Fe).

Лікувальна дія рослини має позитивний вплив на роботу мозку, серцево-судинної і нервової системи, органів дихання. Вона полягає в наступному: зменшення в'язкості крові, збагачення її киснем; профілактика тромбоутворення; підвищення еластичності судин і зниження проникності їх стінок; зняття спазмів і розширення судин, поліпшення мікроциркуляції крові, особливо в мозку; підвищення надходження кисню до органів і кінцівок; уповільнення процесів старіння за рахунок виражених антиоксидантних активностей; зміцнення імунітету; сечогінний і протинабряковий вплив; нормалізація процесів обміну речовин; зниження рівня холестерину в крові; підвищення розумових здібностей, концентрації уваги і пам'яті; поліпшення процесів передачі нервових імпульсів.

Гінко білоба допомагає при порушенні слуху, зору, усуває головний біль, запаморочення, знижує ризик інсультів і інфарктів. Рослина дуже ефективна при мігрені, в комплексній терапії цукрового діабету для профілактики і лікування судинних ускладнень (ретинопатія, нейропатія, ангіопатія). Також гінко білоба використовується при полікистозі яєчників центрального генезу, викликаному порушенням процесів регуляції вироблення гормонів в головному мозку, і при порушеннях менструального циклу. Речовини з листя дерева за рахунок поліпшення кровообігу в органах малого тазу ефективні при геморої і порушення потенції у чоловіків. У Китаї ця рослина вважається одним з ефективних засобів лікування бронхіальної астми. Гінко білоба входить до складу багатьох косметичних засобів, що уповільнюють старіння шкіри і сприяють її оновленню. Використовується для боротьби з целюлітом.